Data de inscriere : 09/11/2009

Regulament de Joc Empty Regulament de Joc

Mesaj  iuliano Vin Noi 13, 2009 7:43 am

Regulament De Joc :
    >Odata inscrisi in acest campionat jucatorii isi dau acordul asupra acestui regulament.
    >Daca un jucator refuza sa joace un meci acesta va pierde cu scorul de 1-0, iar la mai multe refuzuri de a juca meciurile din campionat acesta va fi dat afara de pe forum.
    >Este interzis Q+W din jumatatea ta, daca din greseala "iti scapa" un Q+W de la tine din teren, esti obligat sa intorci mingea din locul de unde a plecat sau s-o dai adversarului dand-o in out, in niciun caz sa continui faza.
    >Este interzisa marcarea golului direct din corner si cornerul batut pe bara transversala.
    >Este interzis Out-ul executat in careul de 6m.
    >In cazul in care un meci se intrerupe se vor juca minutele ramase. Dar daca se dovedeste ca adversarul a iesit va pierde meciul cu scorul din minutul in care a iesit +3-0 din oficiu.
    >Maxim 3 cartonse rosii pe meci, daca veti avea mai multe veti pierde meciul cu 3-0.
    >Daca aveti ceva de reclamat trebuie sa aveti si ceva dovezi.
    >In cazul egalitatilor, departajarea se va face: in caz de egalitate intre 2 echipe intr-o liga se va lua in considerare meciul direct dintre cele 2, dak si in meci direct este egalitate se va lua golaverajul, daca sunt mai mult de 2 echipe cu acelasi numar de puncte, departajarea se va face prin golaveraj, in cazul meciurilor eliminatorii se va juca un meci decisiv pana la penalty daca este nevoie.
    >In cupele europene la fazele eliminatorii, se aduna golurile din ambele meciuri si daca scorul este egal se va juca un meci decisiv.
    >In caz de egalitate in liga, pentru locul 1,4,8 se va lua in calcul meciul direct iar pentru restul locurilor se va lua in calcul golaverajul.
    >Echipele cu datorii peste limita admisa (-20) vor fi sanctionate cu puncte in liga si cu juktori exclusi din lot asa ca aveti grija cum va calculati bugetele.
    >Sunt interzise trageri de timp exagerate (peste 5 pase intre fundasi, inclusiv portar).
    >Sunt interzise degajarile cand jucatorul advers preseaza sa degajati mingea de frica:se accepta maxim 4 degajari
    >Toti useri care au echipe in campionat sunt obligati sa aibe o poza cu echipa respectiva la avatar pe forum.
    >Nu aveti voie mai mult de doua poze la semnatura.
    >Nu aveti voie sa jigniti adversarul si mai ales pe un membru din staff-ul Fifa-Exotic .

Pentru orice regula de mai sus incalcata veti primi 1 avertisment, la 3 avertismente Ban, iar daca veti jigni un membru din staff veti lua direct Ban.

-Infrangere: 0 pct
    3.In cazul intreruperii meciului din cauza unei conexiuni slabe,veti relua meciul si veti juca restul de timp ce a ramas din minutul intreruperii pana in minutul 90 al partidei,scorul considerandu-se cel ce era inainte de a se intrerupe.
    4.La sfarsitul meciului cine apasa ALT+TAB sau butonul WINDOWS si iese,adversarului aparandu-i pe ecran: 'Connection Lost' va fi doar avertizat la primele 2 abateri,apoi la a 3a invins la masa verde sau chiar exclus din campionat.
    5.Nu Aveti voie Q+W!!!Cine foloseste va fi avertizat iar la a doua abatere va fi exclus din campionat !